X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zespół Turnera

dodano: 2011-10-17 08:43:33

Zespół Turnera, występujący z częstością 1:2500 żywo urodzonych dziewczynek należy do najczęstszych i najlepiej poznanych zespołów genetycznych. Pomimo to stale jeszcze zdarzają się przypadki zbyt późnego skierowania na diagnostykę genetyczną i przez to zbyt późnego ustalenia rozpoznania. Tymczasem wczesne rozpoznanie jest warunkiem właściwego postępowania terapeutycznego – dziewczynki i kobiety z zespołem Turnera wymagają całożyciowej opieki wielu specjalistów. Załączona prezentacja autorstwa Dr Małgorzaty Ławniczak, Prezesa Wielkopolskiego Stowarzyszenia Wsparcia w Zespole Turnera, przedstawia informację o zespole Turnera, dokonania Wielkopolskiego Stowarzyszenia, a także wizję holistycznej opieki nad dziewczynkami i kobietami z zespołem Turnera.

Prezentację polecamy lekarzom rodzinnym i lekarzom wszystkich specjalności, którzy mają do czynienia z pacjentkami z zespołem Turnera, a także innym fachowym pracownikom służby zdrowia oraz psychologom i pedagogom.

Prezentację można pobrać klikając tutaj