X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

10-lecie FUNDUSZY UE

dodano: 2014-04-29 12:59:00

GENESIS POLSKA S.A. (GENESIS) dzięki pozyskanym funduszom na realizację projektu, który obejmował inwestycję zakupu i uruchomienia linii technologicznej dla przeprowadzania usług innowacyjnych badań genetycznych, wprowadziła do swojej oferty badania genetyczne metodą mikromacierzy.

W ramach Dni Otwartych, GENESIS udostępnia nieodpłatnie badania metodą mikromacierzy aCGH dla 10 Pacjentów. Oferta jest kierowana do Pacjentów, którzy znajdują się pod opieką lekarzy specjalistów w zakresie genetyki klinicznej z całej Polski i u których dotychczas przeprowadzone badania genetyczne nie pozwoliły na ustalenie rozpoznania, a obraz kliniczny wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że choroba jest spowodowana zmianami genomowymi, dla których metoda mikromacierzy aCGH jest jedynym badaniem, które może takie zmiany wykryć. Zmiany te obserwuje się u osób z wadami wrodzonymi, autyzmem, lub z opóźnieniem rozwoju / niepełnosprawnością intelektualną. Wykrycie zmiany wskazuje jednoznacznie na przyczynę choroby, pozwala określić dalszy jej przebieg, zaplanować właściwą opiekę medyczną i jest podstawą udzielenia porady genetycznej.

Lekarze genetycy, którzy chcą dla swoich pacjentów zapewnić nieodpłatne badanie metodą mikromacierzy aCGH proszeni są o przesłanie krótkiego opisu klinicznego z informacją o dotychczas przeprowadzonych badaniach genetycznych.

Kwalifikacji na badanie dokona Komisja złożona z lekarzy specjalistów genetyki klinicznej GENESIS. Zgłoszenia pacjentów do badania można dokonać w dniach od 1 do 11 maja br. na adres email: 10latFunduszyUE@genesis.pl

Dodatkowo w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, 8 maja br. w GENESIS odbędą się Dni Otwarte, podczas których, nieodpłatnie zaoferowanych zostanie łącznie 10 konsultacji klinicznych lekarzy genetyków: 5 dla lekarzy i 5 dla pacjentów zainteresowanych badaniem metodą mikromacierzy aCGH. Będzie można uzyskać informację o metodzie, jej zastosowaniu diagnostycznym i dowiedzieć się, czy u danego pacjenta badanie metodą mikromacierzy jest wskazane.

Na terenie podmiotu leczniczego są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Dodatkowe informacje pod numerami telefonów:

+48 61 852 73 32 oraz +48 61 848 40 38

INFOLINIA: +48 601 305 306

Więcej informacji na temat Dni Otwartych: http://www.10latwue.pl/znajdz-atrakcje/