X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Badanie predyspozycji genetycznych

dodano: 0000-00-00 00:00:00

Postęp, jaki się dokonuje w genetyce, ujawnia coraz większe znaczenie czynników genetycznych w etiologii chorób nowotworowych. Podłoże dziedziczne w nowotworach występuje znacznie częściej niż się zazwyczaj uważa. 

Konsulatacje w ramach Onkologicznego Poradnictwa Genetycznego w CGM Genesis mają na celu przede wszystkim ustalenie:

  • czy obecnie zdrowa osoba jest obciążona wyższym ryzykiem zachorowania na nowotwory złośliwe uwarunkowane dziedzicznie w stosunku do ryzyka populacyjnego i czy w związku z tym potrzebne są specjalnie dobrane badania kontrolne, aby to ryzyko zminimalizować;
  • czy osoby, u których już doszło do zachorowania na nowotwór, dotknięte są jego dziedziczną postacią i czy w związku z tym istnieją dodatkowe zalecenia dotyczące sposobu leczenia i opieki po leczeniu.

Każdy Pacjent konsultowany w Poradni Genetycznej CGM Genesis otrzymuje pisemną informację w postaci karty informacyjnej oraz, jeśli było wykonane badanie genetyczne, wynik badania. Karta informacyjna zawiera aktualne rozpoznanie rodowodowo-kliniczne, interpretację wykonanych badań genetycznych oraz proponowane zalecenia w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia dla konsultowanej osoby i jej rodziny.