X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dni otwarte Funduszy Europejskich

dodano: 2015-05-07 11:15:00

GENESIS Polska sp. z o.o. (GENESIS) dzięki pozyskanym funduszom na realizację projektu, który obejmował inwestycję w zakup i uruchomienie linii technologicznej dla przeprowadzania innowacyjnych badań genetycznych, wprowadziła do swojej oferty badania genetyczne metodą mikromacierzy.

Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Dni Otwartych, GENESIS udostępnia nieodpłatnie badania metodą mikromacierzy aCGH dla 10 Pacjentów.

Oferta jest kierowana do Pacjentów, którzy znajdują się pod opieką Lekarzy specjalistów w zakresie genetyki klinicznej z całej Polski i u których dotychczas przeprowadzone badania genetyczne nie pozwoliły na ustalenie rozpoznania, a obraz kliniczny wskazuje na duże prawdopodobieństwo, że choroba jest spowodowana zmianami genomowymi, dla których metoda mikromacierzy aCGH jest jedynym badaniem, które może takie zmiany wykryć. 

Zmiany te obserwuje się u osób z wadami wrodzonymi, autyzmem, lub z opóźnieniem
rozwoju/niepełnosprawnością intelektualną. Wykrycie zmiany wskazuje jednoznacznie na przyczynę choroby, pozwala określić dalszy jej przebieg, zaplanować właściwą opiekę medyczną i jest podstawą udzielenia porady genetycznej.

Lekarze genetycy, którzy chcą dla swoich Pacjentów zapewnić nieodpłatne badanie metodą mikromacierzy aCGH proszeni są o przesłanie krótkiego opisu klinicznego z informacją o dotychczas przeprowadzonych badaniach genetycznych. Kwalifikacji na badanie dokona Komisja złożona z Lekarzy specjalistów genetyki klinicznej GENESIS. Zgłoszenia Pacjentów do badania można dokonać w dniach od 4 do 14 maja br. na adres email: DniOtwarteUE@genesis.pl .

Dodatkowo w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, w dniach 4-14 maja br. w GENESIS czynna będzie Infolinia dla Lekarzy specjalistów , zainteresowanych badaniem metodą mikromacierzy aCGH, pod numerem Infolinii 695 66 77 88. Będzie można uzyskać informację o metodzie, jej zastosowaniu diagnostycznym i dowiedzieć się, czy u danego Pacjenta badanie metodą mikromacierzy jest wskazane.

Dodatkowe informacje pod numerami telefonów:

+48 61 852 73 32 oraz +48 61 848 40 38

Więcej informacji na http://dniotwarte.eu/znajdz-atrakcje/