X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Projekt edukacyjny "Mali Genetycy"

dodano: 2015-10-28 13:22:00

Szanowni Państwo,

CGM GENESIS cyklicznie wspiera rozmaite inicjatywy z zakresu edukacji prozdrowotnej i angażuje się w społeczne akcje związanem.in. z tematyką chorób genetycznych oraz nowotworowych. W tym roku zdecydowaliśmy się pójść o krok dalej i stworzyliśmy autorski projekt edukacyjny, dedykowany najmłodszym odbiorcom.

„Mali Genetycy” to inicjatywa, która ma na celu popularyzację zagadnień z zakresu genetyki i zainteresowanie naukami medycznymi najmłodszych - uczniów klas 2-3 szkół podstawowych z Poznania i gmin ościennych.

W ramach realizacji projektu odwiedzamy dzieci w ich szkołach i prowadzimy interaktywne zajęcia z dziedziny genetyki, dostosowane do możliwości percepcyjnych najmłodszych. Warsztaty, wzbogacone atrakcyjnymi materiałami edukacyjnymi, oraz szczyptą humoru prowadzą lekarze z CGM Genesis – Pani Dr Karolina Matuszewska oraz Pani Dr Natalia Badziąg-Leśniak. Udział dzieci w zajęciach jest bezpłatny.

Dużym sukcesem jest to, iż projekt „Mali Genetycy” został objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania.

Zgłoszenia udziału w warsztatach może dokonać nauczyciel bądź przedstawiciel szkoły (mailowo: warsztaty@maligenetycy.pl lub poprzez specjalnie utworzony profil na FB: Mali Genetycy). 

Do zobaczenia w szkolnych ławkach! :)