X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Badania genetyczne z zastosowaniem mikromacierzy CGX

umów się na badanie

CGM GENESIS rekomenduje wykonanie badań genetycznych
z zastosowaniem mikromacierzy klinicznych.

Mikromacierze ArrayCGH to innowacyjna metoda badania materiału
genetycznego (DNA) oparta na najnowszych osiągnięciach technologicznych.

W porównaniu do dotychczas stosowanych metod, takich jak klasyczne badanie kariotypu czy FISH, hybrydyzacje na mikromacierzach umożliwiają analizę w jednym eksperymencie całego materiału genetycznego (olbrzymiej ilości genów jednocześnie), przy rozdzielczości nie osiągalnej we wspomnianych wcześniej metodach. ArrayCGH umożliwia wykrycie bardzo małych, submikroskopowych rearanżacji materiału genetycznego, których innymi metodami nie można zdiagnozować.

CGM Genesis stosuje mikromacierze kliniczne PerkinElmer CGX. Punkty pomiarowe mikromacierzy PerkinElmer CGX pokrywają istotne z punktu widzenia cytogenetyki regiony, których wybór oparto o analizę ponad 40 tys. zdiagnozowanych przypadków (prób), w tym ponad 245 regionów powiązanych ze znanymi zespołami chorobowymi o podłożu cytogenetycznym oraz co najmniej 980 genów o dużym znaczeniu funkcjonalnym. Odnosi się to także do regionów przyległych do centromerów i położonych w sąsiedztwie telomerów.

Badania z zastosowaniem mikromacierzy wykazały, że mikrorearanżacje materiału genetycznego są przyczyną wielu przypadków poronień samoistnych, dystrofii wewnątrzmacicznej płodu, wad wrodzonych, opóźnienia rozwoju i autyzmu.

Stwierdzono, że na jeden przypadek aberracji chromosomowej możliwej do wykrycia klasycznymi metodami badania kariotypu, przypada 3-5 przypadków submikroskopowych rearanażacji materiału genetycznego, możliwych do wykrycia tylko techniką mikromacierzy. Tym samym w tych grupach pacjentów, w których klasyczne badanie chromosomów ujawnia aberrację chromosomową u 4%, ArrayCGH wykazuje zmiany materiału genetycznego u 20% badanych. Z tych właśnie względów mikromacierze są obecnie uważane za metodę z wyboru w diagnostyce genetycznej w w.w. sytuacjach klinicznych.

 

Badania genetyczne z zastosowaniem mikromacierzy CGX
Metoda Mikromacierz kliniczna
Cena /PLN/ 1690 zł