X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Badanie genetyczne nie boli. Nieinwazyjne pobieranie materiału biologicznego.

dodano: 2015-01-06 13:15:00

Od wielu lat materiałem biologicznym najczęściej wykorzystywanym do izolacji DNA, w celu  wykonania badań genetycznych, jest krew obwodowa. Procedura nie różni się od klasycznego pobrania krwi, jednak dla wielu osób, a zwłaszcza dla dzieci, może być przeżyciem traumatycznym. 

CGM GENESIS oferuje nieinwazyjną metodę pobierania materiału biologicznego do badań genetycznych.

Nowością w naszej ofercie jest możliwość zakupienia zestawu pobraniowego umożliwiającego izolację DNA z wymazu z jamy ustnej, bez konieczności pobierania krwi. Zestaw wymazowy został tak opracowany aby pobranie materiału biologicznego było proste i bezbolesne.

Proces pobrania materiału biologicznego (wymazu) polega na kilkukrotnym potarciu dolnych dziąseł za pomocą załączonej wymazówki (specjalnej pałeczki zakończonej gąbką). Wymazówkę następnie umieszcza się w fiolce z buforem, który zabezpiecza zgromadzony materiał biologiczny aż do procesu izolacji DNA. Szczegółowe informacje na temat pobrania materiału do a znajdują się w instrukcji dołączonej do zestawu pobraniowego. (kliknij, aby zobaczyć instrukcję)

Dla prawidłowego wykonania badania genetycznego istotne jest, aby dostarczona próbka zawierała wystarczającą ilość materiału genetycznego.

Zalecamy wykonywanie wymazów bezpośrednio w siedzibie CGM GENESIS, przez wykwalifikowany Personel Medyczny.

Koszt izolacji niestandardowej z wymazu z jamy ustnej: 95 zł

 

UWAGA!  Nie każde badanie z oferty CGM GENESIS może być wykonane z wykorzystaniem DNA izolowanego z wymazu z jamy ustnej. Przed zakupem zestawu pobraniowego zaleca się kontakt z Pracownikami LABORATORIUM CGM GENESIS.

Nie wykonujemy badań cytogenetycznych i mikromacierzowych z wymazu z jamy ustnej.