X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku współpracuje z CGM GENESIS

dodano: 2015-09-01 12:06:00

Uniwersytet Columbia w Nowym Jorku (należący do Ivy League) i CGM GENESIS podpisały umowę dotyczącą współpracy naukowej w zakresie badania genetycznego podłoża wrodzonych wad rozwojowych układu moczowego. W ramach współpracy pacjenci CGM GENESIS z wadami układu moczowego (spełniający kryteria włączenia do badań) są obejmowani badaniami genetycznymi z zastosowaniem najnowszych osiągnięć genetyki. Badania mają na celu znalezienie nowych genów, których mutacje są związane z wadami rozwojowymi układu moczowego u człowieka i przyczynią się do poprawy diagnostyki i poradnictwa genetycznego dla pacjentów z tą grupą wad i ich rodzin.

W sprawie włączenia pacjentów do badań mogą się kontaktować zarówno lekarze, jak i sami pacjenci. Koordynatorem badań po stronie polskiej jest dr n.med. Anna Materna-Kiryluk (a.materna-kiryluk@genesis.pl). (W sprawach organizacyjnych można się kontaktować z Mgr Anną Jamry-Dziurla (a.jamry-dziurla@genesis.pl).

Centrum Genetyki Medycznej GENESIS od lat aktywnie uczestniczy w projektach naukowych dotyczących podłoża molekularnego chorób genetycznych u człowieka. Kadra CGM GENESIS to ponad 50 osób, w tym 11 lekarzy genetyków klinicznych, 3 profesorów, a laboratorium to zespół biologów molekularnych, biotechnologów i analityków medycznych.