X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

5.234.030 PLN dla GENESIS

dodano: 2011-03-03 10:58:00

Realizacja projektu zakładającego opracowanie innowacyjnych chipów mikromacierzowych dla wybranych chorób genetycznych człowieka dedykowanych dla populacji polskiej/ słowiańskiej, w rewolucyjnym stopniu zmieni możliwości diagnostyki tych grup chorób genetycznych w Polsce (i populacji polskiej/słowiańskiej), a przede wszystkim upowszechni badanie, dając lekarzom specjalistom możliwości lepszej diagnostyki genetycznej u swoich pacjentów i, co za tym idzie, lepszego doboru adekwatnej terapii, skuteczniejszej profilaktyki oraz lepszego poradnictwa genetycznego.

Produktem będącym efektem projektu są unikatowe, nieobecne dotąd na światowym rynku
usług medycznych, mikromacierze dedykowane dla populacji polskiej/słowiańskiej, które zostaną przez zespół badawczy projektu opracowane do diagnostyki genetycznej wielu chorób i patologii o istotnych skutkach społecznych i złożonym podłożu  molekularnym.

Dedykowane chipy genetyczne ze względu na ogromne możliwości technologiczne umożliwiają badanie w kierunku setek i tysięcy mutacji i polimorfizmów przy pomocy jednego  badania. Dedykowane chipy mikromacierzowe umożliwiają wykrycie także mutacji i polimorfizmów występujących nie tylko często, ale nawet specyficznie lub wyłącznie w badanej populacji. Jest to cecha zupełnie nowa, nie mają jej chipy komercyjne.