Spotkanie z niespotykanymi - V poznański Dzień Chorób Rzadkich
Zrzut ekranu 2024 02 6 o 19.11.23
Spotkanie z niespotykanymi - V poznański Dzień Chorób Rzadkich
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w studenckiej konferencji pt.:"Spotkanie z niespotykanymi - V poznański Dzień Chorób Rzadkich" organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Genetyki Medycznej oraz Katedrę i Zakład Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.
Konferencja odbędzie się 24 lutego 2024 roku w formie online na platformie ClickMeeting. Patronat naukowy nad konferencją objął prof. dr hab. n. med. Maciej Krawczyński, Kierownik Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie genetyki klinicznej dla województwa lubuskiego oraz prof. dr hab. n. med. Anna Latos-Bieleńska, Konsultant Krajowy w dziedzinie genetyki klinicznej, Przewodnicząca Rady ds. Chorób Rzadkich. Spotkanie z niespotykanymi to cykl wydarzeń, które organizujemy co roku celem szerzenia wiedzy o chorobach rzadkich. W lutym 2024 roku odbędzie się już V poznański Dzień Chorób Rzadkich, niezmiennie otwierający drzwi do tak trudnego i wymagającego szczególnej wiedzy zagadnienia. Z racji tego, że jest to konferencja studencka postanowiliśmy popularyzować i upowszechniać temat chorób rzadkich przede wszystkim wśród młodych adeptów sztuki lekarskiej. Schorzenie uznaje się za chorobę rzadką, jeśli dotyka ono nie więcej niż 5 na 10.000 osób, stąd bardzo ważnym aspektem jest przedstawienie jak największej ilości takich przypadków. Znaczną część tego wydarzenia stworzą studenci kierunków medycznych z całej Polski, którzy będą mogli przedstawić w formie prezentacji multimedialnej swoje doświadczenie z pacjentem cierpiącym na chorobę rzadką. Część drugą konferencji przejmą przedstawiciele stowarzyszeń na rzecz osób z chorobami rzadkimi oraz osoby właśnie dotknięte unikatowym schorzeniem. Przybliżą oni codzienność i problemy, z którymi się borykają bohaterowie naszego wydarzenia.
Spotkanie z Niespotykanymi ma szczególne znaczenie nie tylko dla lokalnej społeczności regionu Wielkopolskiego, lecz także dla całej Polski. Poprzez szerzenie wiedzy o chorobach rzadkich możemy pomóc niejednej osobie – dając wsparcie i życzliwość, a przede wszystkim
zrozumienie nieznanego. Konferencja skierowana jest do studentów, lekarzy, diagnostów, biotechnologów, ludzi zajmujących się nauką oraz wszystkich zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu medycyny na poziomie eksperckim, jak i ogólnym.
Najświeższe informacje nt. konferencji oraz regulamin uczestnictwa
aktywnego można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebook’u:
 
Projekt i wdrożenie: symbioza.net.pl
Skontaktuj się z nami!