X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akademia wiedzy Genesis

Badania genetyczne w TECHNOLOGII MIKROMACIERZY

Ta innowacyjna metoda badania genetycznego nie ma sobie równych pod względem skuteczności wykrywana submikroskopowych zmian materiału genetycznego człowieka.

czytaj więcej »
photo

NIPT Nieinwazyjny Test Prenatalny

dodano: 17.4.2013

Celem testu NIPT jest wykluczenie najczęstszych nieprawidłowości chromosomowych u płodu. Test wykonywany jest w próbce krwi matczynej, która zawiera DNA płodu. Wykrywa on ponad 99% trisomii chromosomów par 21, 13 oraz 18. Pozwala także na określenie płci płodu.

czytaj więcej »
photo

GENESIS - lider w diagnostyce genetycznej chorób rzadkich w Polsce

dodano: 07.3.2013

28 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorób Rzadkich, z tej okazji specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy wywiad z z prof. dr hab.med. Anną Latos-Bieleńską, Kierownikiem Katedry i Zakładu Genetyki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Dyrektorem Centrum Genetyki Medycznej GENESIS. Zapraszamy do lektury!

czytaj więcej »
photo

Zespół Turnera

dodano: 17.10.2011

Zespół Turnera, występujący z częstością 1:2500 żywo urodzonych dziewczynek należy do najczęstszych i najlepiej poznanych zespołów genetycznych. Pomimo to stale jeszcze zdarzają się przypadki zbyt późnego skierowania na diagnostykę genetyczną i przez to zbyt późnego ustalenia rozpoznania(...)

czytaj więcej »
photo

Wykład wygłoszony na VII Krajowej Konferencji Ginekologia i Położnictwo

dodano: 08.6.2011

Wykład Pani Profesor Anny Latos-Bieleńskiej na temat znaczenia badań genetycznych w zaburzeniach rozrodu wygłoszony podczas VII Krajowej Konferencji Szkoleniowej Ginekologia i Położnictwo 2010, Kraków, 19-20 listopada 2010.

czytaj więcej »
photo

Dlaczego badania genetyczne w niepłodności są konieczne?

dodano: 08.5.2011

W przypadku niepłodności badania genetyczne są niezbędną częścią postępowania diagnostycznego, ponieważ u co najmniej 30% niepłodnych par przyczyną niepłodności jest czynnik genetyczny [6, 16].

czytaj więcej »