X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aktualności

photo

Pierwsza Genetyczna Biała Sobota za nami

dodano: 14.7.2012

Pierwsza "Genetyczna Biała Sobota" zakończona sukcesem! Do Poradni Genetycznej zapisało się wielu Pacjentów. Porad udzielała Pani prof. Anna Latos-Bieleńska z zespołem lekarzy specjalistów.

czytaj więcej »
photo

Konkurs rozstrzygnięty!

dodano: 13.7.2012

Prezentujemy zwycięskie prace i wyniki konkursu "Czy masz w sobie geny piłkarza?"

czytaj więcej »
photo

Wygraj voucher na badanie w CGM GENESIS

dodano: 25.6.2012

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym na portalu Facebook. Do wygrania voucher o wartości 1000 zł na dowolne badanie genetyczne.

czytaj więcej »
photo

Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich

dodano: 01.12.2011

Choroby rzadkie występują z częstością mniejszą niż jeden przypadek na dwa tysiące urodzonych dzieci, choroby ultra rzadkie – mniejszą niż raz na 50 tysięcy urodzeń. Ta niewielka skala powoduje, że wielu lekarzy nie potrafi ich prawidłowo rozpoznać, a firmy farmaceutyczne nie widzą interesu w rozwijaniu badań nad nowymi lekami. Efekt? Roczna terapia jednego, małego pacjenta może kosztować nawet 2 miliony złotych! Unikatowość tych chorób symbolizuje także ich międzynarodowy dzień, obchodzony tylko raz na cztery lata, 29 dnia lutego. O losie małych pacjentów i szansach ich leczenia w przyszłości rozmawiamy z prof. dr hab. Anną Latos-Bieleńską, z Centrum Genetyki Medycznej GENESIS.

czytaj więcej »
photo

Centrum Genetyki Medycznej GENESIS w TVP

dodano: 18.10.2011

Bardzo częto matki niesłusznie czują się winne utraty ciąży. Odpowiedzi na pytanie o przyczynę poronienia coraz częściej udziela genetyka (...)

czytaj więcej »