X

Ta strona używa ciasteczek (cookies) w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Aktualności

photo

Wygraj voucher na badanie w CGM GENESIS

dodano: 25.6.2012

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym na portalu Facebook. Do wygrania voucher o wartości 1000 zł na dowolne badanie genetyczne.

czytaj więcej »
photo

Międzynarodowy Dzień Chorób Rzadkich

dodano: 01.12.2011

Choroby rzadkie występują z częstością mniejszą niż jeden przypadek na dwa tysiące urodzonych dzieci, choroby ultra rzadkie – mniejszą niż raz na 50 tysięcy urodzeń. Ta niewielka skala powoduje, że wielu lekarzy nie potrafi ich prawidłowo rozpoznać, a firmy farmaceutyczne nie widzą interesu w rozwijaniu badań nad nowymi lekami. Efekt? Roczna terapia jednego, małego pacjenta może kosztować nawet 2 miliony złotych! Unikatowość tych chorób symbolizuje także ich międzynarodowy dzień, obchodzony tylko raz na cztery lata, 29 dnia lutego. O losie małych pacjentów i szansach ich leczenia w przyszłości rozmawiamy z prof. dr hab. Anną Latos-Bieleńską, z Centrum Genetyki Medycznej GENESIS.

czytaj więcej »
photo

Centrum Genetyki Medycznej GENESIS w TVP

dodano: 18.10.2011

Bardzo częto matki niesłusznie czują się winne utraty ciąży. Odpowiedzi na pytanie o przyczynę poronienia coraz częściej udziela genetyka (...)

czytaj więcej »
photo

Światowy Dzień Dziecka Utraconego

dodano: 14.10.2011

Aż 70% par doświadczających poronienia to rodzice dziecka, które zmarło na chorobę genetyczną jeszcze przed urodzeniem. Wyczekiwanie na ciążę, przez kilka tygodni wielka radość, a potem bolesne rozczarowanie. 10-15% par doświadcza tego dramatu, niektóre więcej niż jeden raz. Dlaczego tak się stało, czy można było temu zapobiec, czy na pewno niczego nie zaniedbano, czy ta sytuacja może się powtórzyć w następnej ciąży – te pytania zawsze padają(...)

czytaj więcej »
photo

Artykuł w Medycznych Trendach

dodano: 12.10.2011

(...) "Badanie metodą mikromacierzy jest 1000 razy dokładniejsze, niż zwykłe badanie kariotypu. Umożliwia wykrycie wszystkich zmian (abberacji) chromosomów oraz zmian bardzo małych, niemożliwych do wykrycia innymi metodami np. obejmującymi jeden gen."(...)

czytaj więcej »